webinar teaser

Media nauki

Znajdź odpowiednie medium dla każdego wymagania

Internetowe media edukacyjne online jako objaśnienia produktów dla handlarzy, sprzedawców i klientów lub dla własnego szkolenia i dalszego kształcenia jako niezależne filmy dydaktyczne, moduły edukacyjne online lub dla mieszanych formatów nauczania.


Digitalne media edukacyjne są specjalnymi środkami komunikacji służącymi do przekazywania cyfrowych treści edukacyjnych. Ramy koncepcyjne materiałów dydaktycznych opierają się na poznaniu zasad psychologicznych, pedagogicznych i metodyczno-dydaktycznych. Przy doborze mediów do nauki z przyjemnością pomożemy Ci wybrać odpowiednią formę nauczania dla Twojego projektu.

Budowanie kompetencji

Pomożemy, jeśli chcesz sam wyprodukować. Wspólnie dbamy o rozwój kompetencji, abyś mógł w prosty i skuteczny sposób realizować swoje pomysły. W prostych krokach poprowadzimy Cię od koncepcji do wyboru i wdrożenia z odpowiednim oprogramowaniem. Możliwe są również koprodukcje, chętnie podejmujemy się bardziej skomplikowanych komponentów, takich jak animacje czy symulacje. Tania i niewymagająca wysiłku produkcja jest również możliwa dzięki wykorzystaniu istniejących materiałów wyjściowych i formatów.

Wspólnie wyjaśnimy z Tobą następujące punkty:

 • Grupy docelowe
 • Lokalizacje nauki i scenariusze aplikacji
 • Cele mediacyjne
 • Koncepcja metodologiczno-dydaktyczna
 • Medialne reprezentacje dydaktyczne
 • Rozwiązanie technologiczne (jak html5, scorm, app,...)

Jakie są opcje dotyczące treści do nauki w sieci?

Standardowa treść

 • Najnowocześniejszy
 • Badane przez nas

Przejmujemy cały proces od zakupu po realizację techniczną.

Produkcja własna

 • Dopasowany do Twoich potrzeb
 • Opracowany przez ekspertów

Na życzenie produkujemy Twoje indywidualne treści.

Koprodukcja

 • Wspólnie rozwijamy Twoje treści
 • Skorzystaj z naszego doświadczenia

Tworzenie treści jest podzielone według obszarów tematycznych.


Wymóg pedagogiczny

Produkcja modułów edukacyjnych jest zgodna z logiką metodyczno-dydaktycznej adekwatności do grupy docelowej, celu nauczania i treści nauczania. Po zdefiniowaniu koncepcji i celów medium uczenia się określane są wymagania dotyczące uczenia się, cele uczenia się, treści nauczania, prezentacja w mediach i dramaturgia.

W zależności od kompetencji grupy docelowej można określić proporcję elementów zewnętrznych i samokontroli, które powinny wspierać poszczególne procesy uczenia się. Rodzaj reprezentacji medialnej, takiej jak tekst, obraz, dźwięk, wideo czy animacja, zależy od pośredniczących form wiedzy. Można tu ustawić szeroką gamę priorytetów, takich jak wiedza orientacyjna, wiedza teoretyczna, działania praktyczne itp.

Wymóg technologiczny

W zależności od celu metodyczno-dydaktycznego oraz uwzględniając nakład produkcyjny dobieramy odpowiednie procesy produkcyjne. Produkcja może odbywać się przy pomocy znanych autorskich programów lub w programowaniu indywidualnym.

Mamy duże doświadczenie w wyszukiwaniu, wyborze i wykorzystaniu autorskich programów do tworzenia modułów edukacyjnych, m.in. Adobe Captivate, Rapid Factory, LibreOffice+Elaix. Miejsca, w których wykorzystywane są moduły nauczania online, nie podlegają już ograniczeniom fizycznym ani technicznym. Niezależnie od tego, czy są stacjonarne, czy mobilne, dostępne są teraz rozwiązania niezależne od urządzeń, które działają we wszystkich lokalizacjach.


Przykłady produktów

 • Animacja wideo INNav

  Animacja wideo dla INNav - pomoc nawigacyjna dla firmy INQA sprawdzenie inicjatywy "dobre firmy średniej wielkości"

  Innav Förderer

 • Beispielbild DGZfP UT1 Lernmodul

  Moduł edukacyjny DGZfP

  Moduł szkoleniowy SCORM dla Niemieckiego Towarzystwa Badań Nieniszczących (DGZfP)

  Na zlecenie Rieder-kommunikation opracowano moduły szkoleniowe do procesu testowania ultradźwiękowego.

  Kliknij tutaj, aby przejść do wersji demo.

 • Kursdesign Ilias

  Projektowanie kursów e-nauczania

  Jest to adaptacja kursu dla platformy edukacyjnej ILIAS

  Orientacja na samoorganizację uczenia się: pod względem czasu, treści i formatów uczenia się.


Od aplikacji komputerowej do aplikacji internetowej

Łatwa konwersja z CBT (trening komputerowy) do WBT (trening internetowy)

Czy w przeszłości tworzyłeś już media edukacyjne? Pomożemy Ci zdigitalizować Twój CD-ROM i przekonwertować go na nowoczesny format internetowy. Niezależnie od tego, czy chodzi o szkolenie internetowe, seminarium internetowe czy aplikację internetową, umiejętnie przedstawiamy Twoje treści w wersji online. Oznacza to, że medium edukacyjne nie jest już tylko stacjonarne, ale dostępne w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.